Komisja Rewizyjna | Komisja Budżetu i Handlu | Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia
Komisja Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej
Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska |
Komisja Statutowa
Komisja Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej
Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska |
Komisja Statutowa
Protokół Nr 39/09 z posiedzenia Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia 2009r.
Protokół Nr 39/09
z posiedzenia Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia 2009r.
z posiedzenia Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia 2009r.
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności oraz zaproszeni goście:
1. Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej – Jarosław Dera
2. Sołtys Wiśniewy – Czesław Basiński
Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Henryk Dziarnowski, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:
-
Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku.
- Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
- Propozycje rozdysponowania tłucznia na 2009r.
- Opinia Komisji w sprawie projektu planu ochrony dla
Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.
- Wolne wnioski i zakończenie.
W/w porządek posiedzenia przyjęto jednogłośnie.
Ad.2. Komisja zatwierdziła jednogłośnie protokół ze swojego poprzedniego posiedzenia w dniu 23 grudnia 2008r.
Ad.3. Pan Dera poinformował, że w miesiącu lutym odbędzie się przetarg na dostarczenie tłucznia. Cena transportu tłucznia powinna się wahać od 1300 do 1500zł. Zaproponował rozważenie propozycji, aby w ramach przetargu zakupić wyłącznie tłuczeń. Gruz natomiast byłby tylko uzupełnieniem, kupowany byłby z wolnej ręki. Przypomniał, że do wydatkowania na tłuczeń pozostaje w 2009r. kwota 150tys.zł. Ilość zakupionego tłucznia będzie więc zależała od ceny jednostkowej transportu. Dodał, że w ubiegłym roku rozdysponowano 108 transportów + 3 transporty rezerwy.
Pan Dziarnowski stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem byłoby jak najszybsze przeprowadzenie przetargu i zakupienie 100 transportów tłucznia, które potem można uzupełnić gruzem zakupionym z wolnej ręki. Podobnego zdania jest Pan Basiński, przetarg powinien odbyć się w lutym, aby umożliwić sołtysom jak najszybsze prowadzenie prac remontowych.
Pan Horyd przypomniał o konieczności utwardzenia polnej drogi z Włościborza do Włościbórka w kierunku wysypiska nieczystości. Droga jest uczęszczana przez dzieci idące na przystanek autobusowy a także dorosłych dochodzących do sklepu i kościoła. Za utwardzeniem tej drogi opowiedziały się Komisja Oświaty i Komisja Statutowa Rady Miejskiej. Nadmienił, że mieszkańcy zadeklarowali rozdysponowanie materiału we własnym zakresie. Podkreślił, że na tą drogę nigdy nie był przeznaczany tłuczeń. Dlatego zwraca się w imieniu mieszkańców, aby przeznaczyć dodatkowe transporty na utwardzenie właśnie tej drogi.
Pan Jagodziński zaproponował, aby ilości tłucznia przydzielić sołectwom w takiej samej ilości jak w 2008r. + dwa transporty na drogę we Włościborzu. Pan Dera wyjaśnił, że transporty prawdopodobnie będą w tym roku droższe dlatego też nie można założyć że 150tys.zł. wystarczy na ilość taką jak w roku ubiegłym. Pan Basiński zaproponował, aby na drogę we Włościborzu przeznaczyć nie tłuczeń ale gruz, podobnie należy postąpić w przypadku innych dróg tego typu. Dodał, że Komisja powinna się ponownie spotkać dopiero po przeprowadzeniu przetargu i wtedy ustalić konkretne ilości tłucznia na poszczególne sołectwa.
Komisja ostatecznie postanowiła, że dokona rozdysponowania tłucznia po przeprowadzeniu przetargu na jego zakup, wtedy będzie wiadoma konkretna liczba transportów pozostających do rozdysponowania.
Pan Basiński poinformował, że nie we wszystkich sołectwach tłuczeń zostaje prawidłowo rozdysponowany. Dlatego też zasugerował, że przeprowadzi rozmowy z sołtysami, aby dopilnowali aby materiał został sukcesywnie rozwieziony. Zwrócił się, aby odpowiedzialny pracownik Urzędu po miesiącu od przekazania tłucznia sołectwom przeprowadził kontrolę prawidłowości jego wykorzystania.
Ad.4. Pan Dera zwrócił się do Komisji o wydanie opinii w sprawie projektu planu ochrony dla Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Wyjaśnił, że o podjęcie uchwały zatwierdzającej plan zwraca się do Rady Miejskiej Dyrektor Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Nadmienił, że został w tej sprawie przygotowany odpowiedni projekt uchwały, który jest obecnie uzgadniany z radcą prawnym.
Komisja zaopiniowała jednogłośnie pozytywnie projekt planu ochrony dla Krajeńskiego Parku Krajobrazowego a tym samym wywołanie uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie.
Ad.5. W wolnych wnioskach poruszono następujące sprawy:
- Pan Gugnacki zapytał dlaczego nie doszło do wspólnego spotkania z Komisją Gospodarki Komunalnej w sprawie możliwości wykupu działki przez Pana Barłoga. Pan Dera wyjaśnił, że Komisja Gospodarki Komunalnej opowiedziała się za odłożeniem o dwa miesiące sprawy sprzedaży tej działki, do czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy o obrocie nieruchomościami. Obecnie te dwa miesiące minęły i Burmistrz zwrócił się ponownie o opinię w sprawie możliwości sprzedaży działki. Pan Jagodziński zaproponował, aby przeprowadzić w tej sprawie wizję lokalną.
Komisja postanowiła, że przeprowadzi wizję lokalną działki w dniu 10 lutego. Komisja postanowiła, że tego dnia dokona również wizji lokalnej spornej drogi w Chmielnikach.
- Pan Dera poinformował, że został sporządzony harmonogram sprawozdawczych zebrań wiejskich.
Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zakończył posiedzenie.
Przewodniczący Komisji
Henryk Dziarnowski
protokołował:
Tomasz Dix
metryczka
Wytworzył: Tomasz Dix (26 stycznia 2009)
Opublikował: Administrator (24 marca 2010, 14:23:46)
Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 824