Komisja Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej
Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska
Komisja Statutowa
Protokół Nr 72/06
Protokół Nr 72/06
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w dniu 30 czerwca 2006r.
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności.
Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Tomasz Cyganek, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:
- Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku.
- Przeprowadzenie wizytacji w Zakładzie Robót Publicznych – po reorganizacji – celem stwierdzenia prawidłowości świadczenia należności pracowniczych.
- Skorygowanie stanowiska w sprawie zamiany działek – kwestia Pana wyłączenie >>
- Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego poisiedzenia Komisji.
- Wolne wnioski i zakończenie.
W/w porządek posiedzenia przyjęto jednogłośnie.
Ad.2. Komisja udała się do siedziby Zakładu Robót Publicznych celem stwierdzenia prawidłowości świadczenia należności pracowniczych w tymże Zakładzie po dokonanej zmianie organizacyjnej (zmiana na stanowisku Dyrektora).
Wyjaśnień udzielał Komisji Dyrektor Zakładu Pan Tomasz Mroziński
Pan Mroziński poinformował, iż wszelkie świadczenia pracownicze zostały uregulowane w dniu 10 maja br. dotyczy to w szczególności tzw „trzynastek” i funduszu socjalnego. Również, po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, uregulowano w prawidłowy sposób naliczanie dodatku stażowego poszczególnych pracowników (uprzednio wypłacano kwoty w odpowiedniej wysokości jednak bez ich wyszczególnienia w odpowiednich dowodach księgowych). . W związku z powyższym Dyrektor uznał temat wypłaty swiadczeń za zamknięty (odpowiednio uregulowany), tym bardziej iż rekontrola PIP nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości w powyższym zakresie. Nadmienił, iż zastane przez niego w Zakładzie nieprawidłowości dotyczyły nie stałej kadry lecz pracowników zatrudnianych w ramach robót interwencyjnych.
Pan Mroziński dodał, iż ważnym elementem ustabilizowania płynności finansowej Zakładu była pomoc ze strony Gminy, która to zlecała Zakładowi wszystkie możliwe do wykonania zlecenia, w ramach obowiązujących przepisów.
Podsumowując Pan Mroziński poinformował, iż finansowa sytuacja Zakładu jest obecnie bardzo stabilna, nawet więcej, Zakład wypracowuje zysk w niebagatelnej kwocie. Nadmienił, iż zostały uregulowane zobowiązania Zakładu.
Komisja przyjęła powyższą informację do wiadomości.
Pan Mroziński w dalszej części poinformował, iż zatrudnienia w Zakładzie (dotyczy stałych pracowników) wynosi – 8 osób. Rotacyjnie natomiast pracę świadczy około 40 pracowników zatrudnionych w ramach prac interwencyjnych.
Pan Cyganek zapytał o osprzętowienie Zakładu. Pan Mroziński stwierdził, iż w tym zakresie jest zadowolony w około 80%. Zakład dosprzętowił się w zagęszczarke, zakupiono elektronarz ędzia, tzw. gilotyny do cięcia polbruku, betoniarki.
Na pytanie członków Komisji poinformował również, iż na bieżąco są wypłacane świadczenia socjalne dla pracowników. Także wykorzystanie urlopów pracowniczych nie budzi zastrzeżeń.
Pan Mroziński zaznaczył, iż czas po reorganizacji został właściwie wykorzystany, Zakład zniwelował zobowiązania opiewające na kwotę około 300tys.zł.
Zapytany o cenę usług swiadczonych przez równiarkę poinformował, iż wynosi 12zł. za roboczogodzinę – na zlecenie Urzędu, dla innych podmiotów stosuje się cene umowną. .
Pan Cyganek zapytał o kwestię współpracy na linii ZRP – Urząd Miejski w zakresie rozliczeń finansowych za wykonane zlecenia tj. czy nadal istnieją przypadki weryfikacji przez Urząd, polegające na „obcinaniu” kwot. Pan Mroziński stwierdził, iż rzeczywiście zdarzają się takie przypadki.
Na pytanie Pana Wagnera, Pan Mroziński (dotyczy pracy równiarki) poinformował, iż uprawnienia do prowadzenia tego pojazdu posiada również Pan wyłączenie >> .
Pan Mroziński ponadto poinformował Komisję, iż pespektywicznie, trwają prace odpowiedniego gremium, zmierzające do docelowej zmiany struktury Zakładu. Obecne ustalenia przewidują strukturalne połączenie Zakładu Robót Publicznych z Zakładem Transportu Gminnego – odpowiednio przygotowany projekt uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie zostanie przedstawiony prawdopodobnie na Sesji Rady Miejskiej w miesiącu październiku br.
Komisja, po wysłuchaniu całości informacji, z zadowoleniem przyjęła fakt ustabilizowania sytuacji finansowej w Zakładzie Robót Publicznych, stwierdzając niewątpliwy w tym udział Pana Mrozińskiego.
Ad.3. Komisja podjęła ponownie dyskusję na temat zamiany warunków działek gminnych z Panem wyłączenie >>.
Komisja stwierdziła, iż w odpowiedzi udzielonej Panu wyłączenie >> zaistniał oczywisty błąd pisarski. W związku z powyższym Komisja skorygowała treść uprzednio udzielonej odpowiedzi – w związku z powyższym skierowała do adresata pismo wyjaśniające, zawierające prawidłowe stanowisko Komisji w tej sprawie.
Ad.4. Komisja zatwierdziła jednogłośnie protokół Nr 71/06 ze swojego poprzedniego posiedzenia w dniu 14 czerwca 2006r.
Ad.5. W wolnych wnioskach Komisja zapoznała się z wyjaśnieniami Dyrektora Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w sprawie bieżącego funkcjonowania systemu nauczania na terenie Gminy.
Komisja przyjęła infornmację do wiadomości.
Komisja ponadtom zapoznała się z opracowaniem przygotowanym przez Przewodniczącego Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zawierającym w szczególności strukturę wydatków osobowych i rzeczowych, stanowiących składnik budżetu Gminy (tzw. Fundusz Alkoholowy). Komisja postanowiła, iż podejmie temat w jeszcze przed końcem obecnej kadencji.
Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zakończył posiedzenie.
Przewodniczący Komisji
Tomasz Cyganek
protokołował:
Tomasz Dix
metryczka
Wytworzył: Tomasz Dix (30 czerwca 2006)
Opublikował: Tomasz Dix (7 września 2006, 09:19:06)
Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1198