NULL string(0) ""

Uchwała nr XIX/182/04RADY MIEJSKIEJ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIMz dnia 29 kwietnia 2004w sprawie ustanowienia regulaminu targowiska miejskiego Na podstawie art. 40 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym/ Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591, Dz.U. z 2002 r. Nr 23 poz. 220, Nr 62 poz. 558, Nr 113 poz. 984, Nr 214 poz. 1806, Nr 153 poz. 1271, z 2003 r. Nr 80 poz. 717, Nr 162 poz. 1568/

Uchwała nr XIX/182/04
RADY MIEJSKIEJ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
z dnia 29 kwietnia 2004


w sprawie ustanowienia regulaminu targowiska miejskiego

Na podstawie art. 40 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym/ Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591, Dz.U. z 2002 r. Nr 23 poz. 220, Nr 62 poz. 558, Nr 113 poz. 984, Nr 214 poz. 1806, Nr 153 poz. 1271, z 2003 r. Nr 80 poz. 717, Nr 162 poz. 1568/



Rada Miejska
uchwala, co następuje :


§ 1

Ustanawia regulamin targowiska położonego w Sępólnie Krajeńskim przy ulicy Młyńskiej stanowiący załącznik do uchwały.


§ 2

Wykonanie uchwały zleca się Burmistrzowi Sępólna Krajeńskiego.


§ 3


Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko – Pomorskiego i wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia oraz podlega ogłoszeniu w sposób zwyczajowo przyjęty.

 

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Edward Stachowicz

 

Uzasadnienie do Uchwały Nr XIX/182/04
Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim z dnia 29 kwietnia 2003 roku


Niniejszy projekt uchwały został przygotowany z uwagi na nowelizację obowiązującego obecnie regulaminu targowiska, który był ustalony w 1999 roku.
Zmiana regulaminu jest konieczna ponieważ uległy zmianie przepisy na podstawie których został on opracowany. Przygotowany projekt został zaopiniowany pozytywnie przez Komisję Gospodarki Komunalnej Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Porządku Publicznego.

G.E.

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Edward Stachowicz

 

 

REGULAMIN  TARGOWISKA

 

§ 1

I.Postanowienia ogólne.

1.Targowisko przy ulicy Młyńskiej w Sępólnie Kraj.  czynne jest   od godz. 6.00   do  godz.  16.00                
2.Targowisko  prowadzone jest  przez ajenta wyłonionego w drodze przetargu  ogłoszonego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.
3.Nadzór nad targowiskiem sprawuje wyznaczony pracownik Urzędu Miejskiego.


II.Warunki uczestniczenia w handlu na targowisku.

§ 2

Uprawnionymi do wykonywania handlu na targowisku zwanymi dalej sprzedawcami są:

1.Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na podstawie odpowiednich przepisów.
2.Producenci środków spożywczych wytwarzanych we własnych gospodarstwach rolnych,gospodarczych,sadowniczych i hodowlanych.
3.Rzemieślnicy i twórcy podmiotów rękodzieła ludowego i artystycznego – własne przedmioty wytworzone.
4.Zbieracze runa leśnego i owoców leśnych.
5.Osoby sprzedające rzeczy i przedmioty używane.


III.Towary wyłączone ze sprzedaży na targowisku.

§ 3

1.Na targowisku nie mogą być sprzedawane :
  a/ napoje alkoholowe,
  b/ nafta, benzyna, spirytus skażony, trucizny, środki lecznicze z wyjątkiem ziół,
  c/ kamienie i przedmioty,
 d/ zagraniczne banknoty i monety oraz papiery wartościowe,
 e/ broń, amunicja, materiały pirotechniczne i wybuchowe oraz wszelkiego rodzaju
     przedmioty ekwipunku wojskowego,
 f/ dietetyczne środki spożywcze,
 g/ mleko niepasteryzowane,
 h/ dziczyzna,
 i/ pieczywo i wyroby ciastkarskie nieopakowane,
 j/ grzyby i przetwory grzybowe z wyjątkiem hodowlanych,
 k/ środki ochrony roślin,
 l/ metale szlachetne oraz wykonywane z nich przedmioty.
2.Ryby i przetwory rybne mogą być sprzedawane przy użyciu specjalistycznych środków transportowych służących do obwoźnej sprzedaży tych artykułów, zapewniających odpowiednie warunki sanitarne.

 

3.Handel okrężny mięsem, jego przetworami, drobiem tłuszczami zwierzęcymi i roślinnymi może
być prowadzony wyłącznie w miejscach wyznaczonych w uzgodnieniu z właściwym weterynaryjnym inspektorem sanitarnym.
4.Produkty wytworzone w gospodarstwach rolnych, ogrodniczych, sadowniczych i hodowlanych mogą być sprzedawane przez ich producentów w stanie nieprzetworzonym.

IV.Przepisy porządkowe.

                                                                                § 4

1.Ajent sprawuje bezpośredni nadzór nad targowiskiem, odpowiada za stan sanitarno – porządkowy targowiska, czuwa nad przestrzeganiem postanowień regulaminu i wydaje polecenia w celu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.
2.Na targowisku miejskim obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych.

§ 5

Zajmowanie miejsca na targowisku oraz ustawianie straganów, ław,stołów i wszystkiego rodzaju sprzętu powinno odbywać się wg wskazań ajenta.

                                                                                § 6

Działalność handlowa nie może być prowadzona na jezdniach, chodnikach, przejściach przeznaczonych do ruchu i trawnikach.

§ 7

1.Na targowisku mogą znajdować się tylko pojazdy /samochody, przyczepy, wozy/, z których bezpośrednio prowadzona jest sprzedaż towarów.
2.Pozostałe pojazdy należy parkować poza terenem targowiska.

§ 8

Pojazdy i urządzenia targowe znajdujące się na targowisku w miejscach niewyznaczonych będą usuwane z targowiska na koszt ich właścicieli.

§ 9

Sprzedawca obowiązany jest oznaczyć miejsca sprzedaży nazwą i siedzibą swojej firmy lub imieniem i nazwiskiem i adresem zamieszkania.

§ 10

Sprzedawca powinien uwidocznić na towarach wystawionych do sprzedaży ceny w sposób zapewniający właściwą informację o o ich wysokości.

§ 11

1.Do ważenia lub mierzenia towarów mogą być używane wyłącznie jednostki miar obowiązujące w obrocie towarowym tj. kilogram, litr, sztuka i ich pochodne.
2.Narzędzia pomiarowe należy ustawić i użytkować w taki sposób, aby kupujący mieli możliwość sprawdzenia prawidłowości, rzetelności ważenia i mierzenia.

 

§ 12

Sprzedawcy i inne osoby przebywające na targowisku powinny wykonywać swoje czynności w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym w sprzedaży i zakupie towarów.


§ 13

Sprzedawcy zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku w czasie trwania handlu i pozostawienia uprzątniętego stanowiska po zakończeniu działalności handlowej.

§ 14

Targowisko powinno być opróżnione w ciągu 3 godzin po upływie wyznaczonego czasu handlu, a następnie doprowadzone do czystości przez ajenta.

§ 15

Ajent zobowiązany jest do prowadzenia książki skarg i wniosków przechowywać ją i udostępniać osobie sprawującej nadzór nad targowiskiem.


V.Opłaty za korzystanie z targowiska.

§ 16

1.Sprzedawcy zobowiązani są do uiszczania opłaty za korzystanie z miejsca na targowisku w wysokości ustalonej przez Radę Miejską w Sępólnie Krajeńskim.
2.Sprzedawcy mogą korzystać odpłatnie z urządzeń targowiska i usług świadczonych przez ajenta. Należność za korzystanie z usług i urządzeń targowiska ustala ajent.
3.Cennik opłat targowych i opłat za korzystanie z urządzeń targowiska powinien być podany do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń targowiska.


VI.Przepisy końcowe.

                                                                               § 17

Sprzedawcy zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu targowiska i w szczególności przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20.12.2002 r. w sprawie wymagań higienicznych i sanitarnych obowiązujących w handlu obwoźnym środkami spożywczymi oraz wykaz artykułów, które nie mogą być wprowadzone do obrotu w handlu obwoźnym /Dz.U. z 2003r. Nr 21 poz. 182/


Utrata mocy uchwałą Nr VI/50/2015 Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie ustalenia regulaminu targowiska stałego "Mój Rynek" Uchwała opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego Rok 2015 poz.982 z dnia 2015-03-31 pobierz (1428kB) pdf

 

 

 


 

metryczka


Opublikował: Elżbieta Mizdalska (30 kwietnia 2004, 13:53:44)

Ostatnia zmiana: Sylwia Karbowiak (15 kwietnia 2015, 07:47:03)
Zmieniono: dodano zapis o utracie mocy

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1709