Protokół Nr 20/08 z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 14 stycznia 2008r.


Protokół Nr 20/08
z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 14 stycznia 2008r.
 
 
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności oraz zaproszeni goście:
1. Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Jarosław Dera
2. Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 1 Kazimierz Drogowski
3. Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 2 Józef Cyra 
 
 
            Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Edmund Rózga, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:
  1. Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku.
  2. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
  3.  Rozpatrzenie wniosku spółki „Rohdex”
  4. Omówienie spraw z zakresu stanu bezpieczeństwa na terenie miasta.
  5. Zaopiniowanie projektów uchwał w sprawach.
    - wystąpienia z wnioskiem o zmianę nazwy miejscowości
    - wyrażenia zgody na stosowanie innej stawki procentowej dotyczącej przekształcenia użytkowania wieczystego.
  6. Rozpatrzenie spraw bieżących.
  7. Wolne wnioski i zakończenie.
 
W/w porządek przyjęto jednogłośnie.
 
 
Ad.2. Komisja zatwierdziła jednogłośnie protokół ze swojego poprzedniego posiedzenia w dniu 6 grudnia 2007r.
 
Ad.3. Wnioskodawca Pan   przedstawił wniosek w sprawie działki zamiany części działki Nr 114/6, stanowiącej działkę gminną na działkę 112 należącą do spółki „Rohdex”. Takie rozwiązanie umożliwi wyjazd na ulicę Ogrodową i połączenie działki Nr 114/1 z działką 114/1. Spółka proponuje taką zamianę ponieważ chce zmodernizować obiekt. Nadmienił, że koszty urządzenia wjazdu na ulicę Ogrodową pokryje spółka. Dodał także, że na zamianę działek wyraził zgodę Zarząd Osiedla nr 1.          
Pan Tomas zauważył, że w obrębie działki 114/6 przebiega wodociąg, to jest problem, bo taka działka powinna zostać gminna. Ponadto jest pytanie, jak zareagują na propozycję właściciele przyległych działek. Było już w przeszłości kilka podobnych spraw      
Pan Rózga zwrócił się do członków Komisji o wydanie opinii w przedstawionej sprawie.
 
 
Komisja ostatecznie wniosek został zaopiniowany jednogłośnie pozytywnie, pod warunkiem zgody właścicieli sąsiednich nieruchomości na zamianę działki oraz wyrażenia opinii przez    wydział wodociągów.  
 
 
Ad.4. Pan Dera poinformował, że w szczególności Komisja powinna wypracować opinię w sprawie reorganizacji ruchu na ul. Kościelnej i Średniej a także zaopiniować propozycje zawarte w piśmie Komendy Powiatowej Policji dotyczące obrębu ulic Targowej, Chopina i W. Polskiego.
Pan Paliwoda powiedział, że pismo Policji jest apelem o umożliwienie funkcjonariuszom egzekwowania swoich uprawnień, tymczasem obecne usytuowanie wielu znaków na terenie miasta uniemożliwia im prowadzenie takich czynności.
Pan Ekert potwierdził, że rzeczywiście są pewne błędy w oznakowaniu na Osiedlu Jana Pawła II. Zwłaszcza dotyczy to ruchu pojazdów ciężarowych i ich parkowania.
Pan Tomas wyraził zadowolenie że doszło dzisiaj do dyskusji temat bezpieczeństwa, dobrze     że Policja i Zarząd Dróg chce kompleksowo rozwiązać temat.
Pan Tomas, nawiązując do umieszczenia znaku strefa zamieszkania na Osiedlu Jana Pawła II zaproponował, aby ten temat przedstawić do zaopiniowania na zebraniu samorządu mieszkańców. Pan Drogowski zobowiązał się, że zachęci mieszkańców do uczestnictwa w zebraniu.
Pan Rózga poprosił Komisję o wypracowanie wniosków:
Komisja, po dyskusji, podjęła ustalenie że sprawa ustawienia znaku strefy zamieszkania zostanie poddana pod rozwagę samorządowi mieszkańców nr 1 podczas najbliższego zebrania.   
Pan Drogowski zapytał czy będzie zabezpieczony rów przy ul. Koronowskiej, taką uwagę zwrócono podczas posiedzenia Zarządu Nr 1 (np. ustawienie barierek). Kolejna uwaga – rondo na Koronowskiej jest trochę za wysokie a ponadto panuje tam bałagan. Także skrzyżowanie W.Polskiego z ul. Hallera jest zbyt wąskie, czy można to skrzyżowanie zmodernizować.
Pan Ekert udzielił odpowiedzi na powyższe pytania:
- ul. Koronowska, jest to droga krajowa, dlatego z wnioskiem należy zwrócić się do zarządcy drogi.
- wlot ul. W. Polskiego z ul. Hallera, uważa że jest to dobre rozwiązanie, szkopułem jest tylko         fakt możliwości parkowania wzdłuż ulicy na wysokości sklepu Pana Dąbrowskiego. Niestety jest brak kultury kierowców, bo często parkujące tam samochody nie są dostawcze, często są to samochody klientów sklepu.
Pan Tomas podniósł sprawę drogi na wybudowaniach (PGR) w Piasecznie a także małej mobilności służb drogowych na trasie z Małej Cerkwicy do Dąbrówki. Pan Eckert odnośnie ostatniej sprawy, że w dalszej perspektywie sprawa zostanie zrealizowana, wszystko rozbija się o środki. Jeśli chodzi o pierwszą sprawę, droga była robiona w latach 70-tych,       
 
Ad.5. Komisja zaopiniowała jednogłośnie pozytywnie projekty uchwał Rady Miejskiej w sprawach:
- wystąpienia o zmianę urzędowej nazwy kolonii Włościborek na Włościbórek
- wyrażenia zgody na stosowanie innej stopy procentowej od rozłożonej na raty należności za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego oraz rozłożonej na raty ceny nieruchomości.
 
Ad.7. W wolnych wnioskach poruszono następujące sprawy:
Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zakończył posiedzenie.
 
                                                                    
 
                                                                                           Przewodniczący Komisji
                                                                                               Edmund Rózga
protokołował:
Tomasz Dix
 
 

metryczka


Wytworzył: Tomasz Dix (14 stycznia 2008)
Opublikował: Administrator (8 grudnia 2008, 09:21:56)

Ostatnia zmiana: Anna Karpacz (15 maja 2023, 09:25:13)
Zmieniono: anonimizacja danych

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 908