Protokół nr 62/06

Protokół Nr 62/06
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w dniu 9 lutego 2006r.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności oraz zaproszeni goście:
1. Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej Zbigniew Tymecki
2. Księgowa Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej Renata Noga.

Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Tomasz Cyganek, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:
1. Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku.
2. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia Komisji.
3. Przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie konfliktu zaistniałego w Szkole Podstawowej w Zalesiu.
4. Wolne wnioski i zakończenie.

W/w porządek posiedzenia przyjęto jednogłośnie.
 
 
Ad.2. Komisja zatwierdziła jednogłośnie protokół Nr 61/06 ze swojego poprzedniego posiedzenia w dniu 31 stycznia 2006r.   
 
 
Ad.3. Komisja przystąpiła do przeprowadzenia postepowania wyjaśniającego w sprawie konfliktu zaistniałego w Szkole Podstawowej w Zalesiu.
Wyjaśnień w w/w sprawie udzielał Dyrektor ZOOS Pan Tymecki i księgowa ZOOS Pani Noga.
 
Na wstępie Pan Cyganek poinformował, iż Komisja Rewizyjna podjęła czynności wyjaśniające w związku z wnioskiem w tej sprawie, który wpłynął z Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia. Nadmienił, iż konflikt powstał pomiędzy pedagogami a jednym a nauczycieli kwestia otyczy odpłatności prowadzenia godzin lekcyjnych za nieobecnego nauczyciela Panią        , która korzystała ze stosownego zwolnienia lekarskiego.  
 
 
Komisja następnie poprosiła Dyrektora ZOOS o przedłożenie stosownej dokumentacji w sprawie konfliktu w Szkole Podstawowej w Zalesiu celem wyjaśnienia wszelkich rozbieżności w sprawie.    
 
Pan Tymecki wyjaśnil, iż nieobecność Pani       była związana z różnymi przyczynami, było zwolnienie chorobowe, urlop macierzyński, natomiast urlop dla poratowania zdrowia nastąpił tylko w pewnym okresie czasu i nie dotyczył roku 2003. Okres, którego dotyczy spór obejmuje czas od dnia stycznia 2003r. kiedy to Pani        przebywała na zwolnieniu lekarskim. Wtedy to Dyrektor Frohlke przydzielił do odpłatnej realizacji trzem nauczycielom 9 godzin przyrody za nieobecną Panią          . Wśród nich nie było Pana            , który wywołał konflikt. Nie posiadał on bowiem w ówczesnym czasie pełnego etatu z powodu braku mianowania, co wykluczało możliwość przydzielenia mu nadgodzin. Od miesiąca lutego, w związku ze zwiększonym wymiarem godzin, Pan         dostał odpłatnie do realizacji dwie nadgodziny do dnia 31 marca 2003r. Rozliczenie wynagrodzeń za nadgodziny zostało dokonane na podstawie zestawienia zgodnego z wpisami do dziennika lekcyjnego.  W dniu 12 marca Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Zalesiu podjęła uchwałę o dalszej ale nieodpłatnej realizacji godzin za Panią       .  Taka sytuacja trwała do końca roku szkolnego 2002/03 i we wrześniu 2004r. Od dnia 1 października do pracy powróciła Pani Banaszak.
Komisja przyjęła wyjaśnienia Pana Tymeckiego do wiadomości.
 
 
 
Na podstawie przeanalizowanej dokumentacji oraz po udzieleniu niezbędnych wyjaśnień przez pracowników ZOOS Komisja ustaliła następujące fakty:
     
1. Od dnia 7 stycznia 2003r. Pani         przebywała na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie – rok szkolny 2002/03 wymiar pracy Pani        wynosił 12/18 etatu, w tym:
- 9 godzin przyrody
- 1 godzina GW
- 1 godzina sztuki
- 1 godzina ścieżki dydaktycznej
Od dnia 7 stycznia 2003r. Dyrektor Frohlke zawiesił 1 godzinę GW, 1 godzinę sztuki, 1 godzinę ścieżki dydaktycznej, a 9 godzin przyrody do odpłatnej realizacji przydzielił w następujący sposób:
- 3 godziny Pan 
- 3 godziny Pani 
- 3 godziny Pan 
 
2. Od dnia 1 lutego 2003r. Dyrektor przydzielił do odpłatnej realizacji 2 godziny (GW + sztuka) Panu          na czas określony do dnia 31 marca 2003r. W/w godziny Pan     realizował od dnia 19 lutego 2003r. w związku z przypadającymi na początek lutego feriami zimowymi (korzyść finansowa Pana       ).
 
3. W dniu 12 marca 2003r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Zalesiu podejmuje uchwałę, że od dnia 1 kwietnia 2003r. nie wykazuje się realizowanych za Panią           godzin jako nadgodzin do wynagrodzenia i pracuje nieodpłatnie.
 
4. Od dnia 1 kwietnia 2003r. Pan        realizuje nieodpłatnie 2 godziny z puli godzin Pani       , a Pan        , Pani        i Pan Frohlke po 3 godziny nieodpłatnie. Sytuacja ta ma miejsce do końca roku szkolnego 2002/03 i we wrześniu roku szkolnego 2003/04.
 
5. Pani Banaszak od dnia 6 października 2003r. wraca do pracy.
 
Powyższe  fakty Komisja ustaliła analizując całość dokumentacji finansowo-księgowej związanej z realizacją wynagrodzen osobowych etatowych i za godziny ponadwymiarowe w Szkole Podstawowej w Zalesiu za okres od dnia 7 stycznia 2003r. do dnia 30 września 2003r.

W/w dokumentacja znajduje się w ZOOS w Sępólnie Krajeńskim.             

Ad.4. W wolnych wnioskach Komisja zapoznała się z odpowiedzią na swoje pismo w sprawie wyciągania konsekwencji wobec osób które naruszają prawo własności poprzez podorywanie dróg.
Komisja przyjęła pisemną odpowiedź do wiadomości. 

 Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zakończył posiedzenie.

Przewodniczący Komisji
Tomasz Cyganek

protokołował:
Tomasz Dix
 

metryczka


Wytworzył: Tomasz Dix (9 lutego 2006)
Opublikował: Tomasz Dix (25 kwietnia 2006, 13:13:12)

Ostatnia zmiana: Anna Karpacz (7 kwietnia 2023, 11:46:03)
Zmieniono: anonimizacja danych

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1282