Protokół Nr 22/08 z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 21 lutego 2007r.


Protokół Nr 22/08
z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 21 lutego 2007r.   
 
 
 
 
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności oraz zaproszeni goście:
 
  1. Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 1 Kazimierz Drogowski
  2. Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Jarosław Dera.
 
 

         Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Edmund Rózga, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:
  1. Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku.
  2. Przeprowadzenie wizji lokalnej okolic lokalu „Galeria”
  3. Przeprowadzenie wizji lokalnej ulicy Krzyżowej.
  4. Przeprowadzenie wizji lokalnej terenu spółki „Rohdex” przy ul. Koronowskiej.
  5. Przeprowadzenie wizji lokalnej spornej drogi w Chmielnikach.
  6. Zapoznanie się z propozycją podziału środków na budowę dróg i chodników na terenie Gminy.
  7. Wolne wnioski i zakończenie.
W/w porządek posiedzenia przyjęto jednogłośnie.
 
 
Ad.2. Komisja, zgodnie z ustaleniem podjętym na poprzednim posiedzeniu,  przeprowadziła wizję lokalną okolic lokalu „Galeria” przy ul. Studziennej, celem wskazania punktu pod umiejscowienie oświetlenia, które przyczyniłoby się do poprawienia bezpieczeństwa na tym terenie. W wizji uczestniczył przedstawiciel zakładu energetycznego Pan  .
Komisja, po wnikliwej analizie terenu oraz dokonaniu uzgodnień z przedstawicielem zakładu energetycznego zasugerowała umiejscowienie słupa energetycznego przy posesji na styku ulic Studziennej i Bocznej. Komisja zasugerowała jednocześnie że takie rozwiązanie będzie spowoduje konieczność ustawienia znaku zakazu skrętu z ulicy Bocznej w ulicę Studzienną.
 
 
Ad.3. Komisja udała się na ulicę Krzyżową celem wskazania punktu pod umiejscowienia słupa energetycznego. Pan  wyjaśnił, że ustawienie słupa wiązałoby się z przebiegiem linii napowietrznej przez prywatną posesję.
Komisja, po wskazaniu miejsca pod ustawienie słupa energetycznego, zobowiązała Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa do uzyskania pisemnej zgody właściciela posesji (Pana ) o możliwości przebiegu napowietrznej linii energetycznej przez teren jego posesji.
 
 
Ad.4. Komisja udała się na teren spółki „Rohdex” przy ul. Koronowskiej celem przeprowadzenia wizji lokalnej w zakresie możliwości zamiany działek, a tym samym umożliwienia wyjazdu pojazdów z terenu spółki na ulicę Ogrodową.               
Wyjaśnień Komisji udzielał właściciel spółki Pan  .
Pan  wyjaśnił, że intencją zamiany działki Nr 112 należącej do spółki na część działki gminnej Nr 114/6 jest umożliwienie wyjazdu samochodów z głównego placu bezpośrednio na ulice Ogrodową. Takie rozwiązanie spowoduje poprawę bezpieczeństwa ruchu kołowego, zdarzały się bowiem w przeszłości kolizje samochodowe. Nadmienił, że wstępnie zgodę na zamianę wyraził właściciel okolicznej posesji Pan  .
Komisja, w związku z pismem Pana , który nie wyraża zgody na zamianę działek udała się na teren jego posesji. Stwierdzono, że zamiana działek nie utrudniłaby możliwości ruchu kołowego do posesji Pana . W tym celu Pan   mógłby wykonać również wyjazd na ulicę Ogrodową poprzez wykonanie bramy wyjazdowej w miejscu, gdzie obecnie stoi niewykorzystywany słup energetyczny.
Komisja zwróciła również uwagę na zagrodzony płotem teren przy posesji Pana  . Komisja stwierdziła, że należy ustalić własność zagrodzonych działek tj. które działki są gminne a które w użytkowaniu innych podmiotów i czy ewentualny użytkujący posiada umowę dzierżawy i uiszcza Gminie odpowiednie należności (dotyczy w szczególności terenu użytkowanego przez Pana ).  
Komisja zlustrowała również wjazd na ulicę Ogrodową od strony ulicy Koronowskiej. Zdaniem Komisji dla bezpiecznego ruchu kołowego należałoby i poprawienia jego płynności należałoby doprowadzić do usunięcia jednego przęsła betonowego płotu.
 
 
Ad.5. Komisja, w związku z pismem Pana   przedstawionym na poprzednim posiedzeniu,  udała się do Chmielnik celem przeprowadzenia wizji lokalnej spornej drogi, która ma przebiegać za posesją Pana  .
Komisja stwierdziła, że rzeczywiście Pan   na terenie mającej powstać nowej drogi wysypuje różne materiały. Komisja w związku z powyższym zobowiązała spotkanego Pana  do zaprzestania prowadzenia jakichkolwiek prac na terenie drogi do czasu podjęcia przez Radę Miejską uchwały w sprawie zamiany działek.
 
Komisja ponadto stwierdziła znaczne zwężenie drogi gminnej przebiegającej przez Chmielniki w kierunku byłej bazy PKS. Zwężenie drogi nastąpiło poprzez jej podoranie na wysokości gospodarstwa rolnego Pana  . Komisja stwierdziła, że należy przywrócić drogę do stanu pierwotnego (zgodnie z umiejscowionymi kamieniami granicznymi – droga powinna mieć około 6-8m. szerokości).       
                          
 
Ad.6. Komisja w tym punkcie spotkała się z Burmistrzem celem uzyskania informacji w zakresie propozycji podziału środków na budowę dróg i chodników w Gminie.      
Na wstępie Pan Dera streścił Burmistrzowi dzisiejsze ustalenia Komisji dokonane podczas przeprowadzonych wizji lokalnych.
Burmistrz przedstawił wstępną propozycję podziału środków na budowę dróg i chodników (w załączeniu). Stwierdził, że propozycje obejmują sugestie wysunięte podczas posiedzeń Komisji Rady oraz zebrań samorządów mieszkańców. Zadania obejmują zarówno inwestycje nowe jak i kontynuowane. Nadmienił, że wszystkie ujęte w propozycjach zadania nie będą  mogły być ze względów finansowych zrealizowane (brakuje kwota około 1,5mln.zł.) Dlatego tez zwrócił się do Komisji o dokonanie analizy przedstawionych propozycji i wskazanie zadań priorytetowych.
Pan Tomas zasugerował, aby do propozycji zadań ująć, celem poprawienia bezpieczeństwa ruchu , wykonanie kładki na rzece na wysokości starego młyna. Burmistrz przyjął sugestie do wiadomości. Pan Tomas zasugerował również, aby w pierwszej kolejności realizować budowę chodników przy ulicach które ich nie posiadają (np. ul. Mickiewicza). Wymieniać chodniki już istniejące można natomiast w czasie późniejszym. Pan Tomas zasugerował także, aby zamiast utwardzenia ulicy Kwiatowej zaplanować zadanie budowy chodnika na drodze o dużych ruchu, jaką jest ul. Turystyczna.      
Komisja ostatecznie stwierdziła, że zapozna się z przygotowanymi materiałami i dokona wskazania priorytetów na swoim kolejnym posiedzeniu.   
  
 
Ad.7. W wolnych wnioskach:
- Pan Tomas zwrócił się o umiejscowienie chociaż jednego punktu oświetleniowego przy ul. Reymonta. Jest to teren leśny, nieutwardzony, uczęszczany przez wielu mieszkańców idących do pracy.
- Pani Miczko zasugerowała możliwość zwiększenia miejsc parkingowych przez Urzędem poprzez „przesunięcie” żywopłotu.    
 
 
 
                  Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zakończył posiedzenie.
 
 
 
                                                                                    Przewodniczący Komisji
                                                                                          Edmund Rózga
 
protokołował:                      
Tomasz Dix

metryczka


Wytworzył: Tomasz Dix (21 lutego 2008)
Opublikował: Administrator (8 grudnia 2008, 09:28:23)

Ostatnia zmiana: Anna Karpacz (15 maja 2023, 10:27:07)
Zmieniono: anonimizacja danych

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1160