Komisja Rewizyjna | Komisja Budżetu i Handlu | Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia
Komisja Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej
Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska |
Komisja Statutowa
Komisja Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej
Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska |
Komisja Statutowa
Protokół Nr 22/08 z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 21 lutego 2007r.
Protokół Nr 22/08
z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 21 lutego 2007r.
z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Prorodzinnej, Przeciwdziałaniu Bezrobociu oraz Porządku Publicznego Rady Miejskiej w dniu 21 lutego 2007r.
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności oraz zaproszeni goście:
- Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 1 Kazimierz Drogowski
- Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Jarosław Dera.
Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Edmund Rózga, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:
- Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku.
- Przeprowadzenie wizji lokalnej okolic lokalu „Galeria”
- Przeprowadzenie wizji lokalnej ulicy Krzyżowej.
- Przeprowadzenie wizji lokalnej terenu spółki „Rohdex” przy ul. Koronowskiej.
- Przeprowadzenie wizji lokalnej spornej drogi w
Chmielnikach.
- Zapoznanie się z propozycją podziału środków na
budowę dróg i chodników na terenie Gminy.
- Wolne wnioski i zakończenie.
Ad.2. Komisja, zgodnie z ustaleniem podjętym na poprzednim posiedzeniu, przeprowadziła wizję lokalną okolic lokalu „Galeria” przy ul. Studziennej, celem wskazania punktu pod umiejscowienie oświetlenia, które przyczyniłoby się do poprawienia bezpieczeństwa na tym terenie. W wizji uczestniczył przedstawiciel zakładu energetycznego Pan .
Komisja, po wnikliwej analizie terenu oraz dokonaniu uzgodnień z przedstawicielem zakładu energetycznego zasugerowała umiejscowienie słupa energetycznego przy posesji na styku ulic Studziennej i Bocznej. Komisja zasugerowała jednocześnie że takie rozwiązanie będzie spowoduje konieczność ustawienia znaku zakazu skrętu z ulicy Bocznej w ulicę Studzienną.
Ad.3. Komisja udała się na ulicę Krzyżową celem wskazania punktu pod umiejscowienia słupa energetycznego. Pan wyjaśnił, że ustawienie słupa wiązałoby się z przebiegiem linii napowietrznej przez prywatną posesję.
Komisja, po wskazaniu miejsca pod ustawienie słupa energetycznego, zobowiązała Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa do uzyskania pisemnej zgody właściciela posesji (Pana ) o możliwości przebiegu napowietrznej linii energetycznej przez teren jego posesji.
Ad.4. Komisja udała się na teren spółki „Rohdex” przy ul. Koronowskiej celem przeprowadzenia wizji lokalnej w zakresie możliwości zamiany działek, a tym samym umożliwienia wyjazdu pojazdów z terenu spółki na ulicę Ogrodową.
Wyjaśnień Komisji udzielał właściciel spółki Pan .
Pan wyjaśnił, że intencją zamiany działki Nr 112 należącej do spółki na część działki gminnej Nr 114/6 jest umożliwienie wyjazdu samochodów z głównego placu bezpośrednio na ulice Ogrodową. Takie rozwiązanie spowoduje poprawę bezpieczeństwa ruchu kołowego, zdarzały się bowiem w przeszłości kolizje samochodowe. Nadmienił, że wstępnie zgodę na zamianę wyraził właściciel okolicznej posesji Pan .
Komisja, w związku z pismem Pana , który nie wyraża zgody na zamianę działek udała się na teren jego posesji. Stwierdzono, że zamiana działek nie utrudniłaby możliwości ruchu kołowego do posesji Pana . W tym celu Pan mógłby wykonać również wyjazd na ulicę Ogrodową poprzez wykonanie bramy wyjazdowej w miejscu, gdzie obecnie stoi niewykorzystywany słup energetyczny.
Komisja zwróciła również uwagę na zagrodzony płotem teren przy posesji Pana . Komisja stwierdziła, że należy ustalić własność zagrodzonych działek tj. które działki są gminne a które w użytkowaniu innych podmiotów i czy ewentualny użytkujący posiada umowę dzierżawy i uiszcza Gminie odpowiednie należności (dotyczy w szczególności terenu użytkowanego przez Pana ).
Komisja zlustrowała również wjazd na ulicę Ogrodową od strony ulicy Koronowskiej. Zdaniem Komisji dla bezpiecznego ruchu kołowego należałoby i poprawienia jego płynności należałoby doprowadzić do usunięcia jednego przęsła betonowego płotu.
Ad.5. Komisja, w związku z pismem Pana przedstawionym na poprzednim posiedzeniu, udała się do Chmielnik celem przeprowadzenia wizji lokalnej spornej drogi, która ma przebiegać za posesją Pana .
Komisja stwierdziła, że rzeczywiście Pan na terenie mającej powstać nowej drogi wysypuje różne materiały. Komisja w związku z powyższym zobowiązała spotkanego Pana do zaprzestania prowadzenia jakichkolwiek prac na terenie drogi do czasu podjęcia przez Radę Miejską uchwały w sprawie zamiany działek.
Komisja ponadto stwierdziła znaczne zwężenie drogi gminnej przebiegającej przez Chmielniki w kierunku byłej bazy PKS. Zwężenie drogi nastąpiło poprzez jej podoranie na wysokości gospodarstwa rolnego Pana . Komisja stwierdziła, że należy przywrócić drogę do stanu pierwotnego (zgodnie z umiejscowionymi kamieniami granicznymi – droga powinna mieć około 6-8m. szerokości).
Ad.6. Komisja w tym punkcie spotkała się z Burmistrzem celem uzyskania informacji w zakresie propozycji podziału środków na budowę dróg i chodników w Gminie.
Na wstępie Pan Dera streścił Burmistrzowi dzisiejsze ustalenia Komisji dokonane podczas przeprowadzonych wizji lokalnych.
Burmistrz przedstawił wstępną propozycję podziału środków na budowę dróg i chodników (w załączeniu). Stwierdził, że propozycje obejmują sugestie wysunięte podczas posiedzeń Komisji Rady oraz zebrań samorządów mieszkańców. Zadania obejmują zarówno inwestycje nowe jak i kontynuowane. Nadmienił, że wszystkie ujęte w propozycjach zadania nie będą mogły być ze względów finansowych zrealizowane (brakuje kwota około 1,5mln.zł.) Dlatego tez zwrócił się do Komisji o dokonanie analizy przedstawionych propozycji i wskazanie zadań priorytetowych.
Pan Tomas zasugerował, aby do propozycji zadań ująć, celem poprawienia bezpieczeństwa ruchu , wykonanie kładki na rzece na wysokości starego młyna. Burmistrz przyjął sugestie do wiadomości. Pan Tomas zasugerował również, aby w pierwszej kolejności realizować budowę chodników przy ulicach które ich nie posiadają (np. ul. Mickiewicza). Wymieniać chodniki już istniejące można natomiast w czasie późniejszym. Pan Tomas zasugerował także, aby zamiast utwardzenia ulicy Kwiatowej zaplanować zadanie budowy chodnika na drodze o dużych ruchu, jaką jest ul. Turystyczna.
Komisja ostatecznie stwierdziła, że zapozna się z przygotowanymi materiałami i dokona wskazania priorytetów na swoim kolejnym posiedzeniu.
Ad.7. W wolnych wnioskach:
- Pan Tomas zwrócił się o umiejscowienie chociaż jednego punktu oświetleniowego przy ul. Reymonta. Jest to teren leśny, nieutwardzony, uczęszczany przez wielu mieszkańców idących do pracy.
- Pani Miczko zasugerowała możliwość zwiększenia miejsc parkingowych przez Urzędem poprzez „przesunięcie” żywopłotu.
Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zakończył posiedzenie.
Przewodniczący Komisji
Edmund Rózga
protokołował:
Tomasz Dix
metryczka
Wytworzył: Tomasz Dix (21 lutego 2008)
Opublikował: Administrator (8 grudnia 2008, 09:28:23)
Ostatnia zmiana: Anna Karpacz (15 maja 2023, 10:27:07)
Zmieniono: anonimizacja danych
rejestr zmian tej informacji »
Liczba odsłon: 1160