Protokół Nr 26/2004

Protokół Nr 26/2004
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w dniu 14 maja 2004r.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności oraz zaproszeni goście:

  1. Skarbnik Gminy Wiesława Grochowska
  2. Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej Zbigniew Tymecki
  3. Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Adela Wiśniewska

Posiedzenie otworzył Przewodniczący Komisji Pan Tomasz Cyganek, który po powitaniu zebranych zaproponował następujący jego porządek:

  1. Powitanie, stwierdzenie quorum
  2. Przyjęcie proponowanego porządku posiedzenia
  3. Analiza dochodów i wydatków za I kwartał 2004r. z uwzględnieniem danych zawartych w sprawozdaniach Rb27s i Rb28s
  4. Informacja o sytuacji finansowej oświaty gminnej w świetle niedoboru subwencji na 2004r. Prognozy finansowe na II półrocze
    • wykonanie dotacji i subwencji za I kwartał
    •  fundusz socjalny w oświacie gminnej
  5. Sprawy bieżące Komisji
  6. Wolne wnioski i zakończenie

Ad.1 i Ad.2. Przewodniczący Komisji stwierdził quorum, po czym Komisja przyjęła jednogłośnie proponowany porządek posiedzenia.

Ad.3. Skarbnik Gminy przedstawiła Komisji informację na temat wykonania dochodów i wydatków gminy za I kwartał 2004r. – na podstawie sprawozdań finansowych Rb27s i Rb28s (szczegółowe informacje stanowią załączniki do niniejszego protokołu)
Komisja, po dokonaniu analizy powyższych sprawozdań oraz uzyskaniu wyjaśnień od Pani Skarbnik w wątpliwych sprawach – przyjęła sprawozdania informacyjnie do wiadomości.
 
 
 
Ad.4. Pan Cyganek zapytał Pana Tymeckiego o aktualną ocenę stanu finansowego w gminnej oświacie w świetle niedoboru subwencji oświatowej.
Pan Tymecki stwierdził, iż niedobór w wysokości 50tys.zł. powoli ale systematycznie się ujawnia. Pewną nadzieje wiąże z opracowanymi przez dyrektorów arkuszami organizacyjnymi, być może ostatecznie niedobór będzie mniejszy. Nadmienił, iż w szkołach brak jest przede wszystkim środków na remonty, nie ma natomiast przekroczeń finansowych, zrealizowana została waloryzacja dla obsługi, są realizowane wyrównania dla nauczycieli. W planie natomiast jest zbyt mało środków na fundusz socjalny dla emerytów i rencistów- nie określono wysokości kwoty z subwencji na ten cel, a gmina musi wypłacić te świadczenia. Istotny wpływ na zaistniałą sytuację mają zobowiązania ubiegłoroczne w wysokości 60tys.zł.
Podsumowując podkreślił iż największe zagrożenia i problemy to fundusz socjalny emerytów i rencistów, nieuregulowana kwota 60 tys – zobowiązanie ubiegłoroczne. ZOZ wystąpił do MENiS o pozyskanie 176 tys.zł na remonty we wszystkich szkołach w gminie, opracowanych na podstawie kosztorysów inwestycyjnych. Złożono również wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na kwotę 124 tys.zł – na remont szkoły w Waldowie ze środków Banku Światowego. Na zakończenie Pan Tymecki poinformował Komisję, iż trzy szkoły otrzymują z MENISU i Banku Światowego pracownie komputerowe tj. Szkoła Nr 3, Szkoła w Zbożu i Szkoła w Wiśniewie.

Komisja przyjęła do wiadomości informację przedstawioną przez Pana Tymeckiego.

Ad.5. W bieżących sprawach:

  • Komisja wysunęła propozycje do swojego planu pracy na II półrocze 2004r.

Ad.6. W wolnych wnioskach poruszono następujące sprawy:

  • Pan Nikel zasygnalizował fakt niezgodności wydruku opłaty parkingowej pobieranej na parkingu ze stanem faktycznym. Komisja postanowiła, iż sprawa zostanie wyjaśniona na następnym posiedzeniu
  • Pan Wagner zwrócił uwagę na głosy mieszkańców Grochowca w sprawie nieregularnego wywozu szamba znajdującego się w Grochowcu obok bloków mieszkalnych.
  • Pan Herder zwrócił uwagę na fakt nieporządku jaki panuje na targowisku miejskim

Po wyczerpaniu porządku posiedzenia Przewodniczący zamknął obrady.

Przewodniczący Komisji
Tomasz Cyganek

Protokołówał:
Tomasz Dix

metryczka


Wytworzył: Tomasz Dix (14 maja 2004)
Opublikował: Tomasz Dix (16 sierpnia 2004, 12:25:40)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1286