budowa obory,zbiornika na gnojókę

                                                                          Sępólno Krajeńskie 1 września 2005r.


Burmistrz Sępólna Krajeńskiego

Podaje do publicznej wiadomości, ze wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dla inwestycji pod nazwą:

„Budowa obory na 100 DJP, budowie płyty obornikowej o powierzchni 250m2 i zbiornika na gnojówkę o pojemności 180m3”

1. Określenie granic terenu objętego wnioskiem:
 Działka/ki nr ewidencyjny: 46/2, położona(e) w miejscowości Zalesie, gmina Sępólno Krajeńskie
 Na jednym egzemplarzu kopii mapy ewidencyjnej (załącznik nr 1) granice terenu objętego wnioskiem oznaczono kolorem czarnym
 W stosunku do inwestycji liniowych trasa wyrysowana linią czerwoną
2. Charakterystyka inwestycji:
 Planowany sposób zagospodarowania terenu:
           W ramach zadania przewiduje się budowę obory dostosowanej na 100 DJP. Ponadto realizacja projektu będzie wymagała budowy płyty obornikowej o powierzchni 250m2 i zbiornika na gnojówkę o pojemności 180m3.
      3.  Zaopatrzenie w :
 Wodę – dostarczana z indywidualnego ujęcia inwestora ok.
      8,00m 3 /dobę, 267,2m3/miesiąc
 Energię elektryczną – z istniejącej linii elektroenergetycznej
 Energię cieplną – w przypadku nowoprojektowanego budynku obory nie planuje się realizacji systemu grzewczego. Do utrzymania temperatury pomieszczenia inwentarskiego wykorzystywane będzie ciepło wydalane przez bydło.
 Gaz -
4.  Sposób oczyszczania i odprowadzania ścieków – ścieki i gnojówka odprowadzane będą do zbiornika bezodpływowego.
5. Sposób odprowadzania wód odpadowych – odprowadzane na teren własnej działki, lub wykorzystywane do celów przeciwpożarowych.
6.  Charakterystyka zabudowy i zagospodarowania terenu, charakterystyczne parametry techniczne inwestycji oraz dane charakteryzujące wpływ inwestycji na środowisko.
 W ramach prac budowlanych planuje się utwardzenie terenu i wykonanie drogi dojazdowej do projektowanego budynku inwentarskiego – obory. Obora – budynek parterowy, wolnostojący o wymiarach 25x40m, i o powierzchni ok. 1000m2 , budowa zbiornika na gnojówkę oraz płyty obornikowej. 
 Technologia chowu wolnostanowiskowego na płytkiej ściółce polega na trzymaniu bydła na uwięzi. Ściółka będzie dościelana codziennie, podobnie jak usuwanie obornika. Żywienie  bydła oparte będzie na paszach suchych treściwych i objętościowych typu kiszonki i siano. Pojenie krów będzie się odbywać z poideł automatycznych. Obornik z legowisk krów wygarniany będzie przy pomocy zagarniacza czołowego na ciągniku rolniczym i wykorzystywany jako nawóz na polach Inwestora.
Prace budowlane nie będą prowadzone na dużą skalę, która wiązałaby się z wystąpieniem znaczących oddziaływań. Projektowana inwestycja nie pogorszy aktualnego stanu środowiska i nie będzie stanowić zagrożenia dla zdrowia lub życia zarówno mieszkańców wsi Zalesie jak i mieszkańców i pracowników gospodarstwa.

Z up. Burmistrza
inż. Bozena Mikicka
Kierownik Refereatu Rozwoju Gospodarczego,
Ochrony Środowiska, Turystyki i Rekreacji

 

metryczka


Wytworzył: inż. bozena Mikicka (1 września 2005)
Opublikował: Bożena Mikicka (1 września 2005, 10:04:25)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 4006